23 квітня світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання.
Коли ви останній раз були з книгою наодинці? Релакс, зняття психологічної напруги, спосіб абстрагуватися від різних подій чи пошук знань? Кожен бачить сенс читання по-різному, але, урешті-решт, приходить до висновку, що читати потрібно.
23 квітня понад 200 країн у світі святкує Всесвітній день книги та авторського права. Цілком зрозумілим є запитання: чому саме 23 квітня?
Саме цього дня помер англійський драматург єлизаветинської епохи, актор і поет Вільям Шекспір, видатний український письменник Михайло Коцюбинський, автор роману «Дон Кіхот» Мігель де Сервантес. Знаковості цьому дню надає й народження людини, котра своїм словом розпочала «реанімацію» української літератури після сталінського ідеологічного терору, Григорія Тютюнника.
Сьогодення диктує нові правила, за якими, на перший погляд, може здатися, що книги поступово втрачають актуальність, їх витісняє Інтернет. Це зовсім не так. Споконвіку книга була і залишається тим, що може об’єднати. Вона набула особливо важливого значення, адже здатна нести у собі той генетичний код, який допоможе наступному поколінню заглибитися у сторінки минулого, зробити висновки. Відсвяткуйте цей день, придбавши книжку і підтримавши українського видавця, або замінивши, наприклад, перегляд телевізора на читання.
А щоб більше дізнатися про користь і переваги читання, рекомендуємо прочитати чудові книги «27 причин читати книгу» Порхун Ірини, «Як прочитати книгу» Мортімера Адлера, «Навіщо читати» Шарля Данціга та багато інших. Сподіваємося, що читання завжди буде вашим улюбленим заняттям.
Запрошуємо вас до бібліотеки коледжу скористатися різноманітним книжковим фондом, переглянути наші книжкові виставки!