Циклова комісія декоративно-прикладного мистецтва
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–
Оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе, як є – дорога, явори,
усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
Що хоч спинись і з Богом говори...»
Ці слова Ліна Костенко неначе написала про наш край. Саме краса нашої рідної Лозівщини надихає та запалює вогонь творчості у студентів і викладачів. Лозівщина народжує і плекає людей, здатних бачити, цінувати і змальовувати красу у своїх мистецьких роботах.
Відділення декоративно-прикладного мистецтва було відкрито у 2002 році. Спочатку відділ здійснював підготовку молодших спеціалістів за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», спеціалізацією «Декоративно-прикладне мистецтво». Наразі програма підготовки зі спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» (з 2016 року), спеціалізації «Декоративно-прикладне мистецтво» включає в себе базову підготовку з дисциплін декоративно-прикладного мистецтва, які вивчаються протягом усього курсу навчання: рисунок, живопис, композиція, декоративно-прикладна творчість, декоративний розпис, гончарство, комп’ютерна графіка та інші.
Викладачі відділення декоративно-прикладного мистецтва – це команда професіоналів з невичерпаною енергією. Серед головних завдань, що постають перед викладачем: надання здобувачам освіти професійних знань необхідних для творчої роботи, виховання в них розуміння краси навколишнього світу, спонукання їх до створення самобутніх творів, прищеплення моральних та етичних норм, поваги до усього національного.
Освітній процес – це творча співпраця викладача зі студентами, де кожен має можливості для вдосконалення та розвитку своїх здібностей. Заняття з фахових дисциплін стають мистецьким пошуком, де вчаться нестандартно мислити, фантазувати й перетворювати звичні картини навколишнього світу на яскраві неповторні художні твори. Значна увага приділяється організації практичного навчання. Протягом всього курсу навчання студенти проходять чотири види практики: ознайомчу, пленерну, педагогічну і переддипломну. По закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію:
- керівника аматорського колективу (гуртка, студії) декоративно-прикладного мистецтва,
- художника-виконавця,
- викладача мистецької школи.
Студенти є постійними учасниками та переможцями різноманітних обласних, регіональних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсів, фестивалів, виставок, які проходять в різних куточках світу.
Випускники відділення декоративно-прикладного мистецтва Лозівського фахового вищого коледжу мистецтв працюють викладачами загальноосвітніх шкіл та шкіл естетичного виховання м. Лозова та Харківської області, продовжують навчання у закладах вищої освіти, таких як:
- Харківський національний педагогічний університет ім. Г. С. Сковороди
- Харківська державна академія дизайну і мистецтв
- Харківський Національний університет міського господарства ім. О. М. Бекетова
- Харківський Національний університет будівництва та архітектури
- Інститут мистецтв Київського університету ім. Б. Грінченка
- Київський Національний університет культури і мистецтв
- Луганська державна академія культури і мистецтв.