Лекція на тему «Жанрово-стильова панорама творчості сучасних українських композиторів»

25 жовтня 2024 року відбулася зустріч викладачів циклових комісій вокально-хорового мистецтва, інструментального мистецтва та здобувачів освіти спеціальності 025 «Музичне мистецтво» з доктором мистецтвознавства, професором, завідувачкою кафедри теорії музики Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, старшим науковим співробітником відділу музикознавства та етномузикології ІМФЕ ім. М. Т. Рильського НАНУ Александровою Оксаною Олександрівною.

У форматі онлайн професор прочитала лекцію на тему «Жанрово-стильова панорама творчості сучасних українських композиторів», яка охоплює огляд основних жанрів та стилів, представлених у сучасній українській музиці. Оксана Олександрівна звернула увагу на різноманіття форм у творчості таких композиторів, як Євген Станкович, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик.

Особливо було підкреслено інноваційні пошуки у хорових та вокальних творах, що поєднують національні традиції з сучасними світовими тенденціями. Творчість сучасних українських композиторів є важливим елементом розвитку національної музичної культури та має великий вплив на формування репертуару вокально-хорових колективів.

Слухачі щиро подякували доповідачці за цікаву інформацію та виказали щире задоволення професійним рівнем проведення зустрічі-лекції.

Поширити: F P X G In

Літературна вітрина пам’яті «Спалена, але нескорена»

Щороку, 28 жовтня, ми відзначаємо День вигнання нацистських окупантів з України та віддаємо шану українцям, які боролись і перемогли нацизм у роки Другої світової війни. 

Минуло вісім десятиліть і наша земля знову зранена війною. Б’ємося проти переродженого зла. Б’ємося за Україну, Європу, весь цивілізований світ. 

Пишаємося звитягою кожного українського Героя – зараз, як і у Другу світову. 

Слава всім, хто боровся з нацизмом у роки Другої світової війни! 

Слава всім, хто б’ється за Україну у сьогодні! 

Слава нашому народу, який увійде в історію! 

Слава Україні! 

Бібліотекою коледжу підготовлена літературна вітрина пам’яті, присвячена цій історичній події.


Україна у другій світовій війні

 У виданні розповідають про Алекса Дяченка (військового, який народився у США та мав українське коріння), на честь якого американці назвали військовий корабель. Це був лінкор. Про нього також є згадка в книзі «Від Рейхстагу до Іводзіми».

Війна і Міф. Невідома Друга світова

Це спростування 50 найбільш поширених міфів про Другу світову війну. Вони коротенькі й починаються з міфу про «Велику Вітчизняну війну», «28 панфіловців», «ленд-ліз», про маршала Жукова, як «маршала перемоги», що «росія могла перемогти й без українців», що наразі поширює володимир путін, тощо.

Від Рейхстагу до Іводзіми. Історія без цензури

Це науково-популярний виклад. Книга добра тим, що це саме український погляд на Другу світові війну. Наприклад, як українцям доводилось воювати по обидва боки фронтів не за власною волею.

In the Maelstrom: The Waffen-SS ‘Galicia’

Тим, хто читає англійською мовою, радимо книгу Мирослава Шкандрія. В ній зібране найбільш детальне дослідження історії дивізії СС «Галичина». Видання українською мовою вже готується.

Поширити: F P X G In

28 жовтня - 80-річчя вигнання нацистських окупантів з України

День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Свято встановлене відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року. Український інститут національної пам’яті пропонує використовувати термін «вигнання нацистських окупантів із України» замість сполучення «визволення України від фашистських загарбників». Друга Світова війна розпочалася для України 1 вересня 1939 року із бомбардувань Львова силами люфтваффе. Протягом Другої світової війни Україна була центральною ділянкою воєнних дій. Війна прокотилася по території України, знищуючи на своєму шляху людей, матеріальні та культурні цінності. 

Битва за вигнання нацистських окупантів з України тривала 22 місяці. Перші населені пункти України на східному Донбасі були очищені від нацистіських окупантів у грудні 1942 року. Завершила вигнання Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року, а 28 жовтня війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави і цей день став днем остаточного вигнання нацистських окупантів з України За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території України було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. 

Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і в партизанських загонах і структурах українського визвольного руху (ОУН та УПА). Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й у лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та Тихоокеанському театрі воєнних дій. Тож вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. В цей день вшановуємо пам’ять всіх борців за свободу проти іноземного агресора, кожного, хто боровся проти поневолювачів, хто своєю працею наближав розгром ворога та допомагав відбудувати Україну з руїн. 

Маємо пам’ятати усіх. Пам'ятати за мужність, відвагу, терпіння, волю, величезні жертви, втрати, що причинила війна. На честь усіх борців за свободу проти іноземного агресора сьогодні запалюємо свічку і хвилиною мовчання вшануємо героїв. 

Сьогодні як ніколи ми повинні бути всі справжніми патріотами своєї країни. Це те, що повинно нас об’єднати і зробити непереможними перед обличчям випробувань великою війною. 

 Досвід боротьби із нацизмом вчить, що війна у кінцевому підсумку закінчується у столиці агресора. Вічна слава Героям! Україні слава


Поширити: F P X G In

Мова – ДНК нації

27 жовтня День української писемності та мови. Для українців мова стала символом єдності, сили та незламності. Це більше, ніж просто спосіб комунікації. Це те, що тримає нас у найважчі часи, допомагає боротися та вірити в Перемогу. Кажуть, мова – це зброя. Але це зброя не для війни, а для єднання. Це те, що допомагає нам залишатися сильними і вільними, не дивлячись ні на що. Українська мова – мова нашої гідності та свободи! Мова – це ДНК нації!

Поширити: F P X G In

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

25 жовтня до Дня української писемності та мови, що відзначатиметься 27 жовтня, викладачі нашого коледжу підтримати традицію написання радіодиктанту національної єдності. Цей щорічний захід об’єднує українців по всьому світу навколо рідного слова та нагадує про важливість грамотності й культурної самоідентифікації.

Цього року наші викладачі з ентузіазмом долучилися до написання радіодиктанту, демонструючи свої знання української мови. Це не лише перевірка грамотності, а й підтримка та розвиток державної мови, виховання високої мовної культури, можливість відчути дух єднання з іншими учасниками цього заходу, розкиданими по всій Україні та за її межами.

Дякуємо кожному, хто взяв участь і надихає своїм прикладом!

Поширити: F P X G In

"Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла"

25 жовтня керівник академічної групи 94НХ/113НХ Гоч Тетяна Сергіївна (відділення народної хореографії) провела виховну годину до Дня української писемності та мови "Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла".

Мета: формування розуміння того, що українська мова - скарб нації, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава; розширення знання про красу і багатство української мови; пробудження почуття національної гідності; виховання любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього українського, бажання розмовляти рідною українською мовою.

Поширити: F P X G In

Майстер-клас "Барви осені"

20 жовтня в КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ «ЛОЗІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ в рамках роботи студентського клубу «Fashion Art» відбувся майстер-клас «Барви осені» для відвідувачів тимчасового освітнього центру «Двіжуй» благодійного фонду ЛЮМОС. Організувала майстер-клас викладач-методист коледжу Галина ПЕРЕЦЬ.(читати далі)

Поширити: F P X G In

Онлайн зустріч студентів з представниками Харківського обласного центру молоді

18.10.2024 відбулася онлайн зустріч з представниками Харківського обласного центру молоді з нагоди 170-ти річчя від дня народження видатного українського художника, графіка та педагога Васильківського С.І. Ця подія зібрала студентів 1 курсу відділення декоративно-прикладного мистецтва та викладачів, які мали можливість дізнатися більше про життя та творчість цього талановитого митця.

Під час зустрічі учасникам розповіли та продемонстрували основні етапи творчого шляху Васильківського, його внесок у розвиток українського живопису та графіки. Здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з його найвідомішими роботами, які відзначаються глибиною емоцій та майстерністю виконання. 

Змістовна зустріч стала чудовою нагодою для всіх учасників зануритися в світ українського мистецтва та вшанувати пам’ять видатного художника.

Поширити: F P X G In

Радіодиктант національної єдності

25 жовтня об 11:00 писатимемо Радіодиктант національної єдності. Це культурна подія, яка об’єднує шанувальників української мови по всьому світу. Команда Українського Радіо 2000 року започаткувала Всеукраїнський радіодиктант національної єдності задля єднання навколо мови.

Цього року авторкою диктанту є українська письменниця та есеїстка Оксана Забужко. А зачитає текст військовий, письменник, автор книги віршів «Тільки не пиши мені про війну» Павло Вишебаба.

Запрошуємо студентів, викладачів, працівників коледжу приєднатися до цієїподії.

Радіодиктант – це те, що об'єднує усіх, а тому, де б ви не були, ви завжди можете долучитися до цієї традиції та відчути себе частиною великої спільноти.

Поширити: F P X G In

Майстер-клас з постановки голосу

У рамках тісної співпраці та обміну педагогічним досвідом, 22 жовтня 2024 року солісткою Харківської обласної філармонії, лауреатом міжнародних та національних конкурсів, викладачем кафедри хорового диригування та академічного співу Харківської державної академії культури Стецюн Марією Миколаївною було проведено майстер-клас на тему: «Фізіологія голосу. Структура голосового апарату і його функції» для здобувачів освіти за освітньо-професійною програмою «Вокально-хорове мистецтво (хорове диригування)» та викладачів циклової комісії вокально-хорового мистецтва.

Марія Миколаївна ознайомила учасників майстер-класу із фундаментальними аспектами роботи голосового апарату. Вона розповіла про анатомію голосових зв’язок, дихальні механізми, які беруть участь у звукоутворенні, та роль резонаторів у процесі співу. Особливу увагу було приділено правильному диханню, яке є основою для контролю над силою та якістю звуку.

У процесі майстер-класу студенти також мали можливість попрактикуватися в різних вправах, спрямованих на розвиток гнучкості голосу та зміцнення дихального апарату. Марія Миколаївна наочно продемонструвала практичні методики, які допомагають співакам уникати перенапруження голосових зв’язок та зберігати здоров’я голосу.

Майстер-клас був надзвичайно інформативним і корисним, оскільки надав нові знання щодо важливих аспектів фізіології голосу та його здорового функціонування, а також практичні поради для подальшого вдосконалення співочих навичок.

В кінці зустрічі співачка розповіла про можливості для випускників вокально-хорового відділу, подальшого професійного зростання у сфері вокально-хорового мистецтва та продовження навчання у Харківській державній академії культури, звернула увагу на актуальні тенденції на ринку праці, а також надала поради щодо подальшої освіти і розвитку кар’єри професійного хормейстера, вокаліста, участі у хорових колективах, роботи в театрах, ансамблях, музичних студіях, а також педагогічної діяльності.

Висловлюємо вдячність за організацію та проведення зустрічі Стецюн Марії Миколаївні та викладачу циклової комісії вокально-хорового мистецтва Найпак Тетяні Олександрівні.

Поширити: F P X G In

Засідання Студентської ради коледжу

21 жовтня відбулось чергове засідання Студентської ради коледжу на чолі з головою студради – Уляною Бурлаковою. Зустріч проходила в змішаній формі, члени студради, які знаходяться за межами міста, приєдналися до засідання в онлайн режимі.

Відповідно до порядку денного, було розглянуто низку важливих питань, тому засідання виявилось продуктивним та насиченим. Обговорювали план роботи Студентської ради на 2024-2025 навчальний рік. Обрали нового секретаря Студентської ради, нею стала студентка Кароліна Монанкіна, а також голів спортивно-оздоровчого комітету (Валерія Анцибор) та волонтерського комітету (Ангеліна Будник).

Представники інформаційного комітету запропонували створити телеграмканал студради для інформування студентів коледжу. Обговорили з представниками студентського клубу коледжу «Fashion Art» питання проведення благодійного культурно-розважального заходу «Осіння фієрія». Підтримали пропозицію заступника голови Студентської ради Кривошлика Влада провести акцію збору коштів на допомогу ЗСУ.

 Студенти старших курсів подякували першокурсникам, які з перших днів навчання активно долучаються до студентського самоврядування.

Поширити: F P X G In

Засідання циклової комісії народної хореографії

18 жовтня 2024 року відбулось засідання циклової комісії народної хореографії.

Викладачі надали інформацію щодо запланованих методичних розробок; провели аналіз успішності та відвідування занять здобувачами освіти; обговорили організацію проведення профорієнтаційних заходів; провели аналіз працевлаштування випускників циклової комісії народної хореографії; запланували зустрічі зі стейкхолдерами освітнього процесу.

Поширити: F P X G In

Година спілкування до Дня боротьби з торгівлею людьми

З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 18 жовтня 2024 соціальним педагогом Замай В. М. була проведена година спілкування "Живи вільно". Мета заходу: сформувати уявлення про суть торгівлі людьми, проінформувати здобувачів освіти про шляхи застереження, щоб не стати жертвою.

В процесі зустрічі учасники ознайомилися з поняттям торгівлі людьми, усвідомили важливість безпеки та захисту своїх прав, сформували дії відповідального ставлення до себе та інших.

Поширити: F P X G In

Переможці Всеукраїнського інтернет-конкурсу «Михайло Коцюбинський: перший модерніст української літератури»

Студенти  І-ІІ курсів  КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ  «ЛОЗІВСЬКИЙ ФАХОВИЙ ВИЩИЙ КОЛЕДЖ МИСТЕЦТВ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ за ініціативи викладача Наталії ШКРЕБЕЦЬ протягом вересня-жовтня  2024 року брали участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі «Михайло Коцюбинський: перший модерніст української літератури»   від проєкту «На урок».  

Дипломи І ступеня отримали:

1.  Тиховод Марія

2.  Мананкіна Кароліна

3.  Коваленко Софія

4.  Юрченко Анна

5.  Цебряк Юлія

Дипломи ІІ ступеня отримали:

1.  Павлова Анна

2.  Перепелиця Поліна 

3.  Каменєв Тимур 

Дипломи ІІІ ступеня отримали:

1.  Анцибор Валерія

2.  Халепа Софія 

Вітаємо знавців української літератури та бажаємо їм подальших успіхів і нових досягнень! 

Підготувала студентів до конкурсу  викладач-методист Шкребець Наталія Володимирівна.

Поширити: F P X G In

Вступ 2025

Вступ на основі 9 класів (БСО)

Реєстрація особистого електронного кабінету вступника

Зареєструвати власний електронний кабінет

Реєстрація заяв та документів

Електронний кабінет вступника

  • медичні огляди та інші доконкурсні процедури проводяться не пізніше дня, що передує дню завершення прийому заяв
  • подати документи також можна у закладі освіти, якщо на це є підстави відповідно до розділу VI Правил прийому

Творчі конкурси

Програми вступних випробувань Google Клас Google Meet Результати вступних випробувань

  • творчі конкурси проводяться дистанційно з використанням Google Classroom та Google Meet

Оголошення списків рекомендованих до зарахування на бюджет

Результати вступних випробувань Рейтингові списки

Виконання вимог до зарахування на бюджет

Електронний кабінет вступника

  • підтвердити місце навчання можна також особисто в коледжі або засобами електронного зв'язку з накладанням кваліфікованого електронного підпису

Оновлення списків рекомендованих до зарахування на бюджет

Рейтингові списки

Виконання вимог до зарахування на бюджет за оновленими списками

Електронний кабінет вступника

Зарахування вступників на бюджет

Наказ про зарахування

Зарахування вступників на контракт

Наказ про зарахування

Переведення на вакантні бюджетні місця

Наказ про зарахування

Вступ на основі 11 класів (ПЗСО)

Реєстрація особистого електронного кабінету вступника

Зареєструвати власний електронний кабінет

Реєстрація заяв та документів

Кабінет вступника

  • медичні огляди та інші доконкурсні процедури проводяться не пізніше дня, що передує дню завершення прийому заяв
  • подати документи також можна у закладі освіти, якщо на це є підстави відповідно до розділу VI Правил прийому

Творчі конкурси

Програми вступних випробувань Google Клас Google Meet Результати вступних випробувань

  • творчі конкурси проводяться дистанційно з використанням Google Classroom та Google Meet

Оголошення списків рекомендованих до зарахування на бюджет

Результати вступних випробувань Рейтингові списки

Виконання вимог до зарахування на бюджет

Електронний кабінет вступника

  • підтвердити місце навчання можна також особисто в коледжі або засобами електронного зв'язку з накладанням кваліфікованого електронного підпису

Оновлення списків рекомендованих до зарахування на бюджет

Рейтингові списки

Виконання вимог до зарахування на бюджет за оновленими списками

Електронний кабінет вступника

Зарахування вступників на бюджет

Наказ про зарахування

Переведення на вакантні бюджетні місця

Наказ про зарахування

Зарахування вступників на контракт

Наказ про зарахування

Правила прийому 2025 Контакти приймальної комісії

Освітній простір

Перейти до Ґуґл-класу

Перед використанням сервісів Ґуґл упевніться, що ви увійшли в обліковий запис коледжу (...@lfvkm.ukr.education)!

Довідка про навчання

Замовити довідку

Студенти КЗ «ЛФВКМ» ХОР можуть замовити довідку про навчання

Скринька довіри

Написати звернення

Залиште повідомлення з пропозицією, скаргою, зауваженням, інформацією. Адміністрація коледжу гарантує анонімність та конфіденційність.

Популярні дописи

Протидія насиллю, торгівлі людьми та дезінформації

Архів