Сьогодні, 21 листопада - День Гідності і Свободи. Ми сприймаємо це свято як нагадування про нашу силу, незламність, мужність та тягу до свободи. Пишаємося бути частиною цієї великої нації. Боротьба триває.
Пам'ятаємо усіх героїв, хто поклав своє життя за наше майбутнє та свободу.
Цей день - незаперечний доказ Відродження української нації та держави, утвердження того, що події на Майдані змінили нас, об’єднавши в Єдиній, Соборній та Незалежній Україні.
Попереду ще чимало випробувань, але спільними зусиллями ми все здолаємо, ми вже не раз це довели.
Вічна пам’ять кожному, хто віддав своє життя за наші цінності. Слава тим, хто продовжує відвойовувати їх щодня!
Пропонуємо переглянути віртуальну виставку, присвячену Дню Гідності та Свободи «Заряджені гідністю та жагою до свободи».
Вітер М. Літопис Революції Гідності [Текст] М. Вітер. - Львів : Піраміда, 2017. - 278 с.
Євромайдан уже стає історією, відходить на другий план на тлі російської військової агресії. Існує небезпека, що ця велика подія в житті нашої епохи з часом втратить свою значимість, буде по-іншому трактована різними псевдоісториками. Так вже було з багатьма визначними сторінками історії України. Тому дуже важливо зберегти і передати нащадкам правду про події, настрої, трагедії і перемоги того часу. Ця книга не претендує на професійний історичний чи політологічний аналіз Революції Гідності. Я не берусь оцінювати внесок опозиційних партій у перемогу. Їх роль була дуже велика як в матеріальному, так і у фінансовому та організаційному забезпеченні Євромайдану, починаючи з перших днів протестів. Ця тема потребує окремого дослідження. Основна увага в книзі приділяється правдивому опису подій, людей, того духу взаємопідтримки і самопожертви, що панував на Майдані.
Небесна сотня : книга-реквієм / [К. Богданович та ін. упоряд.: О. Трибушина, І. Соломко]. - Харків : Фоліо, 2014. - 205, [1] с. : фото
Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона – німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.
Олег Сенцов / О.М. Мимрук. - Харків: Фоліо, 2017-396с.
Напевно, зараз немає людини, яка б не чула ім'я Олега Сенцова – аж надто гучним був суд над ним і неймовірний вирок: двадцять років ув'язнення. Кінорежисер, сценарист, письменник був засуджений за нібито терористичну діяльність. І незважаючи на протести громадськості, звернення до найголовнішого керівництва країни, яка звинувачує Сенцова, він до цього часу перебував в неволі.
Це видання складається зі спогадів людей, які добре знали Олега, з уривків його творів і сценаріїв фільмів, а ще з витягів протоколів допитів свідків, які проходять по цій сфабрикованій справі. У ньому багато фотографій - і з домашнього архіву, і з залу суду. Хоча, як стверджують рідні та друзі, Сенцов ніколи не любив говорити про себе, за нього говорять його твори, і перш за все практично автобіографічні оповідання. А ще до свого затримання він написав роман, назва якого повністю відповідає змісту: «Купіть книгу - вона смішна».
Вінницький М. Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції гідності / М. Вінницький; пер. з англ. Р. Клочка. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2023. – 560 с.
В цій книзі детально висвітлені події в Україні 2013-2018 рр. Ця історична праця поєднує в собі точку зору науковця і спостерігача-учасника, який брав активну участь у протестах на Майдані Незалежності в Києві. Під час Революції Гідності Михайло Вінницький був постійним коментатором англомовних ЗМІ, здійснював аналіз поточних подій в своєму блозі «Думки з Києва». Згодом написав книгу, яка вийшла англійською мовою ще в 2019 році, ставши внеском у відстоювання позицій України в довголітній інформаційній війні.
Літопис самовидців: Дев’ять місяців українського спротиву / авт. проєкту О. Забужко, упоряд. С. Терен, передм. С. Алексієвич. – К.: Комора, 2014. – 312 с.
Від Євромайдану до АТО, від листопада 2013 по літо 2014 – ця книжка простежує в хронологічній послідовності глибинні психологічні і світоглядні трансформації в українському суспільстві. Колективний портрет «народження нації», що за кілька місяців пройшла шлях від мирного протесту до національно-визвольної війни з Росією, складена з популярних в цей час дописів в соцмережах, мережі Інтернет, фрагментів новинних стрічок.
Трайдакало О. Майдан. Погляд зсередини. – К.: Сервіс «Book Express»; вид. М.Ю. Мельник, 2018. -320 с.
Ця книга – збірка спогадів «Львівської брами» – захисників першої барикади, що стояла під мостом на вулиці Інститутській, людей, яким пощастило опинитись у вирі подій Революції Гідності, тому кожна емоція тут щира, а кожне слово – правда. Книга присвячується загиблим Героям Небесної Сотні, а в передмові автор наголошує: «Ми просто не маємо права промовчати, бо якщо ми самі не напишемо нашу історію, то її обов’язково напишуть інші. Але тоді це буде зовсім інша історія. Ми повинні робити все для того, щоб зберегти і донести нащадкам, якою ціною виборювалась наша Незалежність. Ми хоча б спробували це зробити, і надалі робитимемо все, що від нас залежить, бо зупинятись не маємо права».