Герої серед нас
Щорічно 6 грудня відзначається День Збройних Сил України. Це свято завжди було символом гордості та пошани, а з 2022 року, під час повномасштабної війни, його значення стало ще важливішим.
ЗСУ — це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини й доньки України борються в Збройних Силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини. Це день тих, хто захищає не лише нашу країну, а й наші життя, майбутнє, культуру й традиції. Це день, коли ми вшановуємо тих, хто береже нашу незалежність і наш дім.
Дякуємо вам, наші Герої! Ви надихаєте весь світ. Ви даруєте надію.
Бібліотека коледжу підготувала віртуальну виставку книг «Герої серед нас», написаних військовими й цивільними про російсько-українську війну.
Юрій Гудименко. «Історії та війни»
Видавництво «Фоліо» (2023)
Лідер руху «Демократична Сокира» й військовослужбовець Юрій Гудименко отримав поранення під час служби сапером у ЗСУ. Свою книгу він описує як збірку історичних нарисів і промов без сюжету й персонажів, які затримуються надовго:
«Тут є смішні тексти й тексти несмішні, є слова, які я писав у доброму гуморі, і ті, які я писав у шпиталі, не бувши певен, що колись встану на ноги. Є навіть тексти, за які мені соромно, але вони однаково будуть тут, у книзі, тому що я їх говорив і я їх написав».
Валерій Пузік. «З любов’ю – тато!»
Видавництво «Лабораторія» (2023)
«Сину, не знаю, з чого почати. Мабуть, варто з хорошого. Кажуть, до України повернулися лелеки», – пише художник, режисер і журналіст Валерій Пузік.
Це розмова із сином і дружиною на передовій російсько-української війни; не щоденник, а радше сюрреалістична подорож. Автор не додає батальних сцен, а наповнює книжку спогадами, роздумами про сьогодення й мріями про майбутнє.
В’ячеслав Раєвський. «ПозитиVV. Спогади. Від радянського курсанта до захисника України»
Видавництво Vivat (2021)
Автор книги В’ячеслав Раєвський 30 років прослужив у ЗСУ, навчив близько півтори тисячі курсантів і організував підготовку майже двох сотень офіцерів цивільно-військового співробітництва. Свого часу він отримав освіту в ленінградському військовому училищі, що дозволило йому простежити військові реалії від часів занепаду Радянського Союзу.
Цю книгу порівнюють із броньованою машиною, яка демонструє всі «потертості». Утім, акцент зроблено і на людях, які сидять у броні цієї машини, і на химерній іронії війни.
Марія Міняйло. «24.02»
Видавництво «Самміт-книга» (2022)
Власниця старої цукерні за сотні кілометрів від України; родина Дорошків в окупації; чотири офіцери, які продовжують вірити в перемогу — цих героїв об’єднує війна. Три повісті описують долі різних людей і обставини, поєднані спільним горем.
Один із розділів написаний у формі «оповідок» — наприклад, про пані Мирославу, яка приготувала особливу самогонку, або про діда Дмитра, який налякав до смерті п’ятьох диверсантів.
Ірина Феофанова. «Чужа – Своя – Рідна»
Видавництво Старого Лева (2023)
Героїні книги — жінки з Маріуполя, Бучі, Ізюма, Херсона, Ірпеня, з малими дітьми чи з цілими родинами, утікають у пошуках притулку й спокою. Про їхні переживання, часто приховані навіть від найближчих, авторка розповідає співчутливо, додаючи нотки легкого гумору й суму.
Тетяна Стус. «Таємні історії маленьких і великих перемог»
Видавництво «Книголав» (2023)
Це видання для спільного читання й обговорення дітей і дорослих, орієнтоване на дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку. Десять оповідань про досвід проживання дітьми подій російсько-української війни поєднують реалістичну та казкову частини. З делікатністю розкрито теми втрати дому, переїзду, мінної безпеки, сприйняття інвалідності, загибелі воїнів.
Авторка книги — психологиня й засновниця простору української дитячої книги BaraBooka, яка для створення цього видання співпрацювала з дитячою та сімейною психологинею Світланою Ройз. Ілюстрації до книги створила Марта Кошулінська.