В Україні 27 січня відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У цей день 1945 року було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору Аушвіц. За даними Українського інституту національної пам’яті, протягом Другої світової війни нацистська Німеччина знищила третину всіх євреїв у світі, з них 1,5 мільйона проживали на території сучасної України.
Голокост був задуманий і спланований нацистсько-німецьким режимом на чолі з Адольфом Гітлером. Вони стверджували, що німецькі євреї зрадили Німеччину під час Першої світової війни та несуть відповідальність за її поразку.
Нацистська ідеологія базувалася на расистських ідеях, метою яких було усунення євреїв та інших небажаних груп із німецького суспільства. Нацисти також вважали євреїв відповідальними за економічні лиха Німеччини під час Великої депресії наприкінці 1920-х — початку 1930-х років.
Нацистська влада створювала на окупованих територіях концтабори, де ув’язнювала євреїв та представників інших народів. Часто розташовані в передмістях великих міст, ці табори були очевидним прикладом готовності нацистського режиму застосовувати насильство і терор. Ув’язнені перебували в нелюдських умовах, піддавалися тортурам, голоду, а в деяких таборах — медичним експериментам.
Ув’язненим постійно робили татуювання з їхніми тюремними номерами, щоб спростити їх ідентифікацію після смерті від голоду, хвороб чи жорстокості в таборах. Бабин Яр став одним із місць масових убивств євреїв та місцевих жителів. Приводом для різанини стали два вибухи, унаслідок яких було зруйновано німецький штаб і центр міста.
Лише 29–30 вересня 1941 року нацисти розстріляли понад 33 тисячі київських євреїв. Загальна кількість загиблих у Бабиному Яру з 1941 по 1943 рік, за різними оцінками, становить від 70 000 до 100 000 людей.
У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту по всьому світу проходить флешмоб #WeRemember. Люди фотографуються з цими словами та викладають світлини у соцмережі, щоб нагадати, що ані Голокост як один із найбільших злочинів проти людяності, ані його жертви не забуті.