21 травня Україна вперше відзначає День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття
Це нове свято покликане підкреслити важливість взаємоповаги, толерантності та єдності в багатонаціональній державі.
День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття якраз про те, що люди відновлюють пам’ять про своє етнічне походження і водночас усвідомлюють спільність усіх націй у річищі єдиної політичної нації. Вони хочуть бути разом – разом боронити свою країну і відновлювати її, разом плакати і сміятися, разом сваритися, а потім обов’язково миритися.
21 травня стане не лише днем, коли відзначатиметься багатогранність української культури, але й нагадуванням про важливість толерантності, взаємоповаги та спільних зусиль у побудові мирного суспільства.
Це нове свято може об’єднати людей різних національностей, заохочуючи до збереження культурних традицій і підкреслюючи силу єдності в розмаїтті.
Саме до цієї події бібліотекарем коледжу Семененко Н.П. підготовлено огляд книги Олесі Яремчук «Наші інші. Історії українського різноманіття».
Яремчук Олеся. Наші інші. Історії українського різноманіття / О. Яремчук. – Львів: Човен, 2018. – 208 с.
Олеся Яремчук – українська журналістка, репортерка, головна редакторка видавництва «Човен» та авторка книги «Наші інші. Історії українського різноманіття». Видання містить матеріали репортажів циклу «Наші Інші», статті яких присвячені національним меншинам і реаліям життя етнічних спільнот в Україні. Вірмени, німці, турки-месхетинці, євреї, румуни, шведи – Україна є домом для десятків різних народів, і кожен додає їй барв і повноти. Репортерка об’їздила багато поселень, від гамірних міст на Донбасі й Буковині до тихих сіл Бессарабії та Закарпаття, щоб задокументувати, як наші національні меншини живуть нині та яку пам’ять бережуть про своє минуле.
У цій книжці зібрано чотирнадцять щемких і пізнавальних історій, історій людей і народів, які творять українську спільноту. Статті доповнені фотоматеріалами з експедиції, які барвисто відображають героїв видання. «Кожен читач тепер зможе взяти ці тексти в дорогу й читати в мандрах. Мені здається, що саме в книжковому форматі мої історії краще сприймаються – коли становлять єдине ціле». – Олеся Яремчук.