Київ. Бабин Яр. Трагедія людства на українській землі.
83 роки тому нацисти вбили близько 100000 людей. Розстріляли дітей, жінок, чоловіків, цілі родини за те, що у них текла кров свого народу – вони були євреями, українцями, ромами. Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь тисячам цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках.
Пам’ятаємо трагедію Бабиного Яру. І робимо все, щоб покарати винних, які сьогодні повторюють нацистські злочини.
Світла пам’ять жертвам трагедії Бабиного Яру.
Світла пам’ять усім невинно вбитим.
До роковин трагедії у Бабиному Яру в бібліотеці коледжу підготовлено віртуальну книжкову виставку. Читаємо, щоб пам’ятати.
Тисячоліттям тугою волає.
Безсилі тиша тут і календар.
І берегів у пам’яті немає.
П. Маркіш
Чорна книга

Найстарша і найновіша книга, оскільки українською вона вийшла лише цього року. Василь Гроссман та Ілля Еренбург збирали матеріали в ході Другої світової війни про злочини в Бабиному Яру та інших місцях. Чорна книга вперше зібрала ці тексти, дала їм форму. Вона була заборонена сталінською владою, хоча вже була верстка. Дуже важливо, що книга не зникла назавжди.
Далі є карколомна історія про друк на Заході в Лазаньї та в Ізраїлі. І лише цього літа Чорна книга з’явилася українською мовою у видавництві «Дух і літера». Чорна книга - це пам’ять про те, як від початку 40-их років починається боротьба за правду, за Бабин Яр. Чорна книга – це сильний свідок, який укладали надзвичайно талановиті письменники.
Бабин Яр. Історія і пам’ять

Це дуже важливий приклад співпраці. Книга вийшла українською і англійською мовами. Передмова Нормана Наймака. Упорядники: Владислав Гриневич і Пол Роберт Магочі . Тут є також Карел Бергоф «Україна під нацистською владою», Віталій Нахманович «Бабин Яр як символ Голокосту» та інші українські і західні дослідники.
Бабин Яр. Голосами Маріанни Кіяновської

Маріанна отримала за цю книгу Шевченківську премію. Дуже складна книжка для прочитання. Видана у видавництві «Дух і літера». Цього серпня Київ мав шанс почути голоси Бабиного Яру на території Софії Київської. Ця книга – видатне явище на рівні видатних книг двадцятого століття.
Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова

Це роман-документ, де не єврей розповідає про те, свідком чого він став. У 2009 році книгу перевидали українською мовою. Цього ж року на розі Кирилівської і Петропавлівської вулиць з’являється бронзова статуя хлопчика, який читає оголошення, про те, що всі євреї міста Києва мають прийти до Бабиного Яру. Це власне Анатолій Кузнєцов у дванадцятирічному віці, який став свідком тих моторошних подій у Бабиному Яру. Так кожен на вулиці Києва може зустріти свідка. Ця зустріч зі свідком когось шокує, а когось змушує пригадати в якій історії ми живемо. Таким шоком була поява книги Анатолія Кузнєцова в середині 60-их років. Вона з’явилася в цензурованому вигляді шаленим накладом в 2 мільйони примірників в часописі «Юність» і 150 тисячним накладом книгою. Через конфлікт з режимом автор емігрує до Лондона, де отримує політичний притулок і працює на радіо «Свобода». У 1979 році Анатолій Кузнєцов помер загадковою смертю. Анатолій Кузнєцов – дуже важливий свідок. У 1941 році він вів нотатки і його джерела як прямого свідка дуже цінні для вивчення цієї трагедії.
